Her evde kolaylıkla bulabileceğimiz sirkenin faydaları saymakla bitmiyor. Mantar tedavisi, kilo kontrolü, temizlik, masaj tedavisi, diş lekelerini giderici ve en önemlisi salataların vazgeçilmezi.. Faydası saymakla bitmeyen sirkeyi biraz inceleyim..

Diş lekelerinizden rahatsızsanız ve kurtulmak istiyorsanız, sirkeyle lekeli bölgeleri ovarak diş lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Ellerinizi ve ayaklarını yorgun hissediyorsanız, masaj yoluyla sirkeyi kullanabilir el ve ayaklarınızı rahatlatabilirsiniz. Bu yöntem el ve ayak mantarına da iyi gelecektir çünkü sirke çok iyi bir mantar kovucudur ve mantar tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Fazla kilolar hepimizin başının belasıdır. Bir pH düzenleyici olan sirkenin düzenli kullanımı sonucu kilo vermenizi kolaylaştıracak ve daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Yarım litre suya iki çay kaşığı sirke katın ve gün boyu kullanın etkisini hemen göreceksinizdir. Bilimsel araştırmalara göre 12 hafta boyunca düzenli kullanılan sirke, karın bölgesindeki yağları yaktığı tespit edilmiştir.

İlginç ama sirkenin mide asidi tedavisinde de kullanılıyor. Yapılan araştırmalara göre sirkenin mide yanmasına iyi geldiği tespit edilmiş. Bir bardak su ile bir tatlı kaşığı sirkeyi için ama ülseriniz varsa sirkeyi tek başına tüketmeyiniz.

Ev temizliğinde de kullanılan sirke, özellikle banyo tuvalet temizliğinin ucuza bir kurtuluşu sayılabilir. Çıkan sonuçlarda gerçekten sirkenin önemini ortaya koyuyor. 

Sedef Hastalığında da kullanılan sirke, sedef hastalığında kuvvetli bir tedavi yöntemi olarak kullanılmakta. Şampuanla kullanımı tavsiye edilen sirkeyle saçınızı yıkarak sirke tedavisinde kullanabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları