Mikro sosyal ağ Twitter'ın en başından beri süren Troll sıkıntısı yakın zamanda çözülecek gibi. anti-Troll konusunda sağlam adımlar atmaya başlayan Twitter, hem sosyal medya temizliğine katkıda bulunacak, hem de kendi geleceğini kurtaracak.

Twitter tarafından bugün bir dizi açıklama yapıldı. Gizlilik şartlarında da değişikliğe giden Twitter, kullanıcılara da ağı daha etkin kullanabilmeleri için yeni yetkiler verdi. 

"Mute" özelliğini devreye sokan Twitter, kullanıcıların hoşuna gitmeyen hesapları susturmasını ve bir daha duvarında görmemesini sağlayacak. 

Yıllardır troll sorununu çözmeye çalışan Twitter, Amerika'da geçtiğimiz hafta gerçekleşen seçimleri tam bir fırsata çevirdi. 

Seçim sürecinde "Big Data" analizleri yapan mikro ağ, bu süreçte troll davranışlarını tespit etmeyi başardı. 

Mute Fonksiyonu

Mute Fonksiyonu

İlk defa geçen ay kullanıma açılan ve testlerden sonra tüm kullanıcılara açık hale gelin sessize alma butonu ile sadece hesapları değil, belli kelimeleri de sessize alabiliyorsunuz. 

Hashtag, kullanıcı, emoji ve kelimeleri engelleyebildiğiniz bu yeni versiyon ile, Twitter troll savaşında öne geçiyor. Engelleme istatistiklerini derleyerek analiz eden Twitter, troll hesapları üst düzey algoritmalar ile yakalayacak. Yakalan hesaplar, bir dizi kontrolden sonra askıya alınacak ve yayın yapmaları engellenecek. 

Trend Topic özelliğini adeta salçaya çeviren troll hesaplar, Twitter'ın bu vesile ile kabusu olmaktan çıkacak. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları