Güney Kore'nin önde gelen teknoloji devi Samsung, bildiğiniz üzere Note 7'lerin batarya sorunu sebebiyle oldukça büyük sorunlar yaşadı. Halen kullanımda olan Note 7'den tamamen kurtulmak için bir güncelleme yayınlayarak şarj edilemez hale getirecekler.

Samsung’un 5 milyar dolarlık kayba sebebiyet veren batarya tasarımı sorunu bu ay bitmeden çözüme kavuşturulacak. Samsung hala iade alamadığı ürünleri yapacağı yeni güncelleme ile halletmeyi planlıyor.

Avustralya ve Kanada gibi ülkelerin Note 7 kullanıcılarının operatörleri, telefon hattının bağlantısını keserek çözüm aramıştı. Ülkemizde ise sadece %40’lık bir kesimin telefonlarını iade ettiğini söylemiştik. Amerika’da ise telefonlarını iade etmeyen %7’lik bir kısım kaldı.

Galaxy Note 7’nizi İade Etmek Zorundasınız

Galaxy Note 7’nizi İade Etmek Zorundasınız

Samsung piyasada olan tüm telefonları toplamakta kararlı. En azından kullanımını engelleyerek, insanların sağlığına bir zarar gelmemesi için çabalamakta. 

Yapılan son açıklamayla 19 Aralık 2016 tarihinde yapılacak güncelleme; telefonu bir daha şarj etmeyi ve ahizeyi kullanmaya engelleyecek. Bunu yaparken telefon operatörleri ile ortak çalışacak Samsung 30 gün boyunca bu politikasını devam ettirecek.

Samsung’un bu zorlu yoldaki engellerinden biri Amerika’lı dev telekomünikasyon şirketi Verizon oldu. Verizon, Samsung’un yapacağı bu güncellemeye dahil olmayacaklarını bildirdi. 

Çünkü kullanıcılarının bu güncelleme sonrası telefonsuz kalacağını ve bunun çok önemli bir durum olup, acil durumlarda erişilebilir bir cihaza sahip olmaları gerektiğini söyledi. 

Ancak Verizon’un sadece Amerika kıtasında hizmet verdiğini düşünürsek ve çoğunluğun telefonunu iade ettiğini var sayarsak o kadar da büyük bir sorun kalmıyor ortada.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları