Kışın en çok sevilen meyvelerinden biri olan mandalinanın kansere karşı bir koruyucu olduğunu biliyor muydunuz..?

Karbonhidratlar açısından zengin bir meyve olan mandalinanın faydaları saymakla bitmiyor. Bunun yanında bol miktarda lif ve protein içerir. E ve C vitamini açısından zengin olan mandalina aynı zamanda tiamin, piridoksin, sodyum, potasyum, kalsiyum, bakır gibi bir çok mineral ve bileşen içermektedir.

Mandaline muhteşem tadı dışında sağlık açısından da çok faydalı bir besindir. Özellikle kanserle mücadele ve kilo vermeye muhteşem sonuçlar sağlar. Kış aylarında nezle, grip ve soğuk algınlığına karşı çok yaygın olarak tüketilir.

Mandalinanın Kansere Faydaları

Günümüzde kanser neredeyse her evin kapısını çalarak can yakmaya devam ediyor. İnsan vücuduna yararının yanında birçok zararınında olduğu kimyasal ilaçlardan az da olsa kurtulmak için alternatifler aranmakta. Mandalina da bunlardan biri.. Bu konuyla alakalı olarak son zamanlarda yapılan araştırmalar mandalinanın karaciğer kanserine karşı çok etkili olduğunu ortaya koymuş ve bunun yanında bol miktarda C vitamini be ceta cryptoxanthin içeriği için karaciğer kanserine yakalanma riskini azaltır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları