7. sezonda olması beklenen çok şey var ve kitap da henüz çıkmadığı için, tahminlerle yetiniyoruz.

Haziran ayının sonu Game of Thrones takvimi için kesinlikle kötü bir zaman ve 10 muhteşem bölümün tadı hep damağımızda kalıyor, Westeros'u özlüyoruz. Neyse ki, George R.R. Martin The Winds of Winter kitabını bu sene yayınlayacak ve bu diziyi de şekillendirecektir.

Şimdi ise Mayıs ayına kadar tek yapacağımız beklemek ve dizi hakkında tahminlerde bulunmak olacak. İşte 7. sezonda olmasını beklediğimiz 9 anahtar tahmin.

1. Starklar tamamen birleşecek

1. Starklar tamamen birleşecek

Bu direkt olmayacak ama önümüzdeki sezon bir noktada Starkların tamamen birleşeceğini düşünüyoruz. Jon ve Sansa şimdiden birlikteler ve Bran de duvarın ardında. Arya da Westeros'a dönüyor ve tüm parçalar bir araya gelecektir. Tabii ki uzun yıllardır da herkes bu anı bekliyordu.

2. Sansa'dan yeni oyunlar bekleniyor

Her ne kadar Jon ve Sansa sezon finalinde bir araya gelmiş olsa da, Sansa artık daha uyanık ve kendine güvenen bir karakter. Özellikle Ramsay'le olan savaşta bütün kredinin Jon'a gitmesini hazmedemeyebilir ve bazı oyunlar çevirebilir.

Tabii ki bunu yaparken kardeşine zarar vermeyecektir ama yine de arkasından bazı işler çevirmesi olası. Özellikle de Serçeparmak aracılığıyla.

3. Jon gerçek babasını öğrenecek

Bran artık Jon'un gerçek ailesini tanıyor ve Winterfell'e geri dönünce muhtemelen bunu açıklayacak. Ayrıca Bran dört sezondur Duvar'ın gerisinde ve bu yüzden de ne zaman geleceği belirsiz.

Yine de yedinci sezonun ortalarında ya da sekizinci sezonun başlarında Bran bu gerçeği açıklayabilir.

4. Daenerys ve Euron Greyjoy karşılaşması

Şu anda Euron'un asıl amacı Theon ile Yara'yı öldürmek ve Daenerys'i gelini yapmak. Onu son gördüğümüzde Demir Taht konusunda epey heyecanlıydı ve yeğenlerini takip etmek için binlerce gemi inşa etmek hevesindeydi.

Yani Demir Taht'ı ele geçirmek için Cersei'yle mücadele etmeden önce Ejderhaların Annesi'yle  yakınlaşmak isteyecektir.

5. Ama bu Kral Topraklarına gelişini geciktirecek

Sezon 7'de Westeros'un Daenerys tarafından istilasını düşünüyoruz ve ertesi sezonda da Ak Gezenler Westeros'a gelebilir. Olay şu ki, Dany şu anda Dar Deniz'de ve başarılı bir Kral Toprakları istilası öncesi biraz daha zaman gerekebilir.

Ayrıca ilk önce Demir Adaları'na gidip Euron Greyjoy'u yok etmesi de gerekebilir. 

5. Cleganeler karşılaşacak

5. Cleganeler karşılaşacak

Sandor Clegane'in diziye dönüşünün bir sebebi vardı. Abisine derin bir öfke duyan ve intikam hırsıyla dolu olan Sandor Clegane, nam-ı diğer Tazı önümüzdeki sezon Dağ'a karşı bir şeyler gerçekleştirebilir.

Aslında Tazı şu anda kuzeye doğru gidiyor ama bir noktada Dağ ile karşılaşacağını düşünüyoruz.

7. Cersei, Jamie'nin ellerinde ölecek

Cersei şu anda Demir Taht'ta olabilir ama bu sonsuza kadar sürmeyecek. Hatta pratik olarak 7 Krallık'ta her yerden düşman topladı ve muhtemelen gidişi yakın. Spekülasyonlara göre ise Cersei, Jamie'nin ellerinde son nefesini verecek. Kaldı ki, küçükken kehanetinde de böyle bir ölüm vardı.

8. Gece Kralı'nın istilası

Bütün hikaye zaten bunun üzerine değil mi? Bu muhtemelen 7. sezon bitene kadar gerçekleşmeyecek ama mutlaka bir yerlerde Gece Kralı yeni hamleler yapacak.

9. Ve Duvar çökecek...

Bu da yedinci sezon finali için muhteşem bir son olmaz mıydı? Büyülü bariyeri aşan Ak Gezenler, Duvar'ı yıkıp Westeros içlerine yol alabilirler. 

Tabii ki şimdilik bunlar tamamen teori ve kış da geldi...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları