Taht Oyunları'nın yeni sezonu hakkında haberler geldi. Sevilen dizi maalesef yedi bölümden oluşacak.

HBO resmi olarak Game of Thrones hakkındaki önemli değişiklikleri açıkladı. Yedinci sezon verilen bilgilere göre 2017 yılının yaz ayları gelmeden yayına girmeyecek ve bazı stratejik değişiklikler yapılacak.

Bilindiği gibi Taht Oyunları tipik olarak her sene Nisan ayının ortalarında başlıyordu. Bu sefer ise dizinin yeni bölümleri yazın başlayacak. Ayrıca gelen doğrulamaya göre bu sefer bir ilk yaşanacak ve yedinci sezon, yedi bölümden oluşacak. Bugüne kadar klasik 10 bölüm olurdu ve 10 saat sürerdi.

Ayrıca HBO önümüzdeki sezonun Kuzey İrlanda, İspanya ve İzlanda bölgelerinde çekileceğini duyurdu. Game of Thrones ekibi en son birkaç sene önce İzlanda'da Kuzey Duvarı sahneleri için çekimler gerçekleştirmişti ve Jon Snow, yabanılların kampına gitmişti.

Yapımcılar daha önce EW'ye yaptıkları açıklamada serinin toplamda 73 saati bulmasını beklediklerini dile getirmişlerdi. HBO sekizinci sezon hakkında ise henüz bir açıklamada bulunmuş değil. Game of Thrones'un 6. sezonu HBO'da reyting rekorları kırmıştı ve her bölüm ortalama 23 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

Siz yeni sezonun kısa olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Kış erken gelip, erken mi bitecek? Yoksa yaz mı gelecek?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları