Kimileri tarafından 'deli raporu' olduğu dahi söylenen Kadir Mısıroğlu, bu sefer de İngiliz edebiyatçının Müslüman olduğunu iddia etti.

Kendisini 'tarihçi' olarak adlandırılan fakat bugüne kadar hep rivayetlerle tarih anlatımı yapan, İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı gibi uzman tarihçilere çatan Kadir Mısıroğlu, yine şok edici açıklamalar yaptı.

Daha önce başta Atatürk olmak üzere çeşitli Türk hükümdarlarına karşı ağır ithamlarda bulunan, Cumhuriyet rejimine karşıtlığını her fırsatta dile getiren ve kafasında fesle gezen Kadir Mısıroğlu, bu sefer de ünlü İngiliz yazar William Shakespeare'in aslında Müslüman olduğunu, gerçek adının da Şeyh Pir olduğunu iddia etti.

Mısıroğlu'nun ifadeleri sosyal medyada tepki çekti.

'Shakespeare 500 sene evvel yaşamıştır. Shakespeare İngiliz değildir. Ne Shakespeare'den önce, ne Shakespeare'den sonra İngiltere'ye bu isimle bir adam daha gelmemiştir. Shakespeare'in aslı Şeyh Pir'dir. Ve Shakespeare gizli bir Müslümandır. Shakespeare'in 500 sene evvel yazdığı bir tiyatro eserini bugün bir İngiliz çocuk okuyunca anlar'

Daha önce Mehmet Akif Ersoy, Mustafa Kemal Atatürk, Timurlenk, Nihal Atsız, Hülagü Han gibi çeşitli Türk büyüklerine hakaret eden, Alevilik gibi inançlara sahip Türkleri aşağılayan ve kaynakçasız tarih konuşan Kadir Mısıroğlu'na Twitter'da da tepkiler gecikmedi ve esprili bir dille eleştirildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları