Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait derneğin toplam borcu kulübün denetleme kurulunun üyelerinden İlhan Aydoğdu tarafından açıklandı. Raporda borcun 321.328.435 TL olduğu söylendi.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri içerisinde gerçekleştirilen basın toplantısında Aziz Yıldırım konuşma yaptı. Olağan toplantıda yapılan konuşmadan sonra ise kurula ait faaliyet raporu açıklandı.

Aydoğdu rakamları açıkladı

Fenerbahçe Kulübü denetleme kurulunun üyelerinden İlhan Aydoğdu, denetleme kurulunun 1 ocak ve 30 eylül tarihleri arasındaki faaliyet raporunu basına sundu. Aydoğdu’nun yaptığı açıklamaya göre derneğe ait şu anki net borç toplamı 284.257.435 TL olduğu ve bu net rakamın sahip olunanlar ile alacaklar haricinde kalanlar olduğu açıklandı.

Yöneticilere Ait Borçlar Hariç Tutuldu

Yöneticilere Ait Borçlar Hariç Tutuldu

Borçlara ait notlar düşülen konuşmada İlhan Aydoğdu bir açıklama daha yaptı. Aydoğdu’nun belirttiğine göre açıklanan bu net borç rakamı derneğe bağlı olan ortaklıklara ait borçlar ve alacaklar ya da yeni ve eski yöneticilere olan borçlardan hariç bir rakam.

Gider fazlası oluştu

Kulüp üyeleri, Fenerbahçe Kulübü’ne ait ilk 9 ay döneminde 94.346.904 lira gelir sağlandığı, 176.873.807 lira kadar gider yapıldığı açıklanan toplantıda, bu tutarlara bakılarak ortaya konan sonuçlarda 82.526.903 lira gider fazlası oluşmuş olduğunu gördüklerini belirttiler.

Bir yandan gider açığı sorunu ile ilgilenen Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi ,diğer yandan yeni başkanın kim olacağı ile ilgili sorunlarla ilgileniyor. Fenerbahçe Eski Başkanı Ali Şen’in yaptığı bir açıklamada Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yönetimde başkanlık yapması için en uygun ismin Ali Koç olduğunu belirtti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları