Danimarkalı ünlü oyuncu Connie Nielsen, 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde düzenlenen bir basın toplantısında çekim yaptığı Kenya için; "Ben böyle yoksıllık görmemiştim" dedi.

53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali'nde basının sorularına cevap veren ünlü yıldız Connie Nielsen, film çekimlerinden dolayı bulunduğu Kenya için " Ben hiç bu kadar yoksulluk görmemiştim. Danimarka'da bu kadar yoksulluk yoktu. Çok kızdım." cümlelerini kullandı.

53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali'nde düzenlenen bir basın toplantısında konuşan  'Şeytanın Avukatı' ve 'Gladyatör' filminin unutulmazı Connie Nielsen, film çekimi için daha önce bulunduğu Kenya'da bir okula sahip olduğunu ve burada yetişen sanatçılarla birlikte çalışmalarda bulunduğunu söyledi. 

Dünyaca ünlü yıldız Nielsen, film çekimleri nedeniyle bulunduğu Kenya'nın yoksul mahallelerini gördüğünü ve daha önce hiç bu kadar yoksuklluk görmediğini, Danimarka'da ki yoksulluğun bu denli olmadığını ve bu duruma çok kızgın olduğunu belirtti. Ünlü sanatçı konuşmasına devam ederken su için kendisinden bir kuyu açmasını istenildiğini ama orada bulunan diğer meslektaşlarının işe de ihtiyacı olduğunu söyledi. Kenya'da bir toplum merkezi açtığını söyleyen ünlü yıldız, bu toplum merkezinde gönüllü çalışmalar yapıldığını ve bu merkezde her şeyin bulunduğunu, temiz su, yiyecek ve eğitim verilen sınıfların olduğunu açıklamalarına ekledi. Toplum merkezinde kendisinin de eğitim verdiğini söyleyen ünlü yıldız konuşmasına merkezde bulunan arkadaşlarının çalışma yürüttüğü filmler sayesinde bütün dünyanın onların hayatlarından, Kenya'daki yaşamdan haberdar olacağını, bu merkezden 100 bin kişinin yararlanıyor olduğunu belirterek devam etti.

53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali'nde düzenlenen bu basın toplantısına Danimarkalı yıldıza Türkiye'de bulunan Suriyeli mülteciler hakkında da çeşitli sorular soruldu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları