Şampiyonlar Ligi'nde deplesmanda yenilgisiz Napoli'yi 3-2 yenmeyi başaran Beşiktaş, Real Madrid ve Atletico Madrid ile yenilgisiz 3 takımdan birisi oldu.

UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarında B grubu temsilcimiz Beşiktaş, Napoli’yi 3-2 yendiği maçın sonucunda Atletico Madrid ve Real Madrid ile aynı sıfatı kazanarak hem kendi liginde hem de Şampiyonlar Ligi’nde yenilgisiz yoluna devam eden üç takımdan biri olmayı başardı.

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi Karnesi

Şampiyonlar Ligi’nde ilk defa 1997 ve 1998 senelerinde katılan Kara Kartallar, ilk tecrübesini maç süren ve başarıyla sonuçlanan bir periyotla tamamladı.

Dönemin sonrasında 4 defa daha Avrupa’nın bu önemli futbol organizasyonuna katılma şansı kazanan Beşiktaş, ne yazık ki eşit başarıyı gösteremedi. 200-2001, 2003-2004 ve 2007 ile 2008 sezonunda yalnızca birer maç kazanan ancak ikişer defa yenilen, süreci üç puanla kapatan ekip, 2009-2010 da ise bir beraber 2 yenildiği maç sonunda 1 puana düşmüştü.

Yeniden 5 puan

Deneyimli teknik adam Şenol Güneş sayesinde 1997-1998 senelerindeki başarısına yaklaşan takım, B grubu ilk 3 maçıyla şimdiden 5 puana yükseldi ve üst grup için fırsatını katlamış oldu.

En yüksek başarısına yaklaştı

Şampiyonlar Ligi kapsamındaki daha öncesinde oynanan 5 sezonun grup karşılaşmalarında maksimum 7 puana yükselen Beşiktaş, önümüzdeki 3 karşılaşmada da alacağı tahmini puanlar ile muhtemelen en yüksek performans rakamlarına ulaşabilecek.

Beşiktaş, ligdeki ilk üç karşılaşmasında kendi liginde yenilgi almayan yalnızca 3 takımdan biri olarak yükselişe geçerken, maç boyunca gollerin yabancı futbolculardan gelmiş olması da dikkat çekti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları