Sivilceler birçoklarımızın başının belasıdır. Peki bu baş belalarından yüksek ücretler ödemeden kurtulmak mümkün mü? İşte o yöntemlerden bazıları..

Diş Macunu

Eğer ebatı büyük bir sivilceniz varsa en kolay yoldan iyileştirmek istiyorsanız, diş macununu tercih edebilirsiniz. Sivilcelerin kuruması ve etkilerinin azalması için uykudan önce diş macunu sürerek sivilceli bölgeye yaydırın, sabah uyandığınızda, suyla güzelce yıkayarak temizleyin.

Aspirin

ilaç olarak kullanılan Aspirin, anti-enflamatuar özelliğinden dolayı, aknelerinizin azalmasına yardımcı olur. Hem de evimizde rahatlıkla bulabiliceğimizden ucuz ve kolay bir yöntemdir. 

Aloe Vera

Cildi güzelleştirme özelliğiyle tanıdığımız ve faydası say say bitmeyen aloe veranın sivilcelere de faydası var. Aloe Vera birkaç yoldan sivilceleriniz üzerinde baskı ve tehdit uygular. Aloe vera kullandığınız zaman, cildinize sağladığı rahatlama ile kendinizi harika hissedersiniz.   Ayrıca, cildinizdeki enflamasyon ve kızarıklığı azaltır ve cildinizin fazla yağını alarak yağ dengesini korumuş olur.

Sarımsak

İyi bir antibiyotik olarak bilinen sarımsağın zayıflama, saç uzatma özelliğinin ardından sivilcelere de faydası tespit edilmiş. Sarımsak kullanarak sivilcelerinizden kurtulmanın iki yolu vardır; önleyici bir tedbir olarak sarımsağı sofranızdan hiç bir zaman eksik etmeyin, bu genel sağlığınızda yardımcı olduğu gibi, kanınızı da temizler. Digeri ise acil sonuçlar için; günde bir kaç defa, bir diş sarımsağı soyarak sivilceleriniz üzerinde ovalayın, şayet cildiniz hassas ise, soyulmuş sarımsağı ezip, az bir suyla krem kıvamına getirerek uygulama yapabilirsiniz.

İnce rendelenmiş salatalık ile, iki üç çay kaşığı limon suyunu harmanlayarak, elde ettiğiniz karışımı akneleriniz üzerine sürün, on veya on beş dakika beklettikten sonra yıkayarak temizleyin.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları