Sosyal medyanın gündemini meşgul eden iğrenç konulardan birisi de geçtiğimiz akşam WhatsApp üzerinden 10 yaşındaki bir kıza sarkıntılık ettiği ileri sürülen 18 yaşındaki İbrahim Poyraz.

Geçtiğimiz gün yaşanan olayın detaylarına göre 10 yaşındaki kızının telefonunda yüklü WhatsApp uygulaması üzerinden taciz edildiğini gören anne duruma müdahalede bulundu.

Kızının telefonunu rastgele kaydettiğini söyleyen kişi konuştuğu kişiyi 10 yaşındaki kız sanıyordu halbuki annesi telefonu çoktan eline almıştı ve pedofiliyi tuzağa düşürmek için konuşmaya başladı.

Konuşmalarda sapığın küçük kıza annesine durumu söylememesi için sıkça telkinlerde bulunduğu görülüyor.

"Annem duyarsa bana kızar"

"Annem duyarsa bana kızar"

"Google'a Sevişmek Yaz Öğren"

"Google'a Sevişmek Yaz Öğren"

"Askım Korkma Seni Opecem"

"Askım Korkma Seni Opecem"

Toplumsal ahlak çöküntüsü

Toplumsal ahlak çöküntüsü

İd, EGO ve Super Ego

Freud'un sözüyle ego şahlanmış bir at üzerindeki şovalye gibidir. İd ile süperegonun isteklerini uzlaştırmaya çalışan hakemdir.

İd, ego ve süperego insan zihninin katmanlarıdır. Bu katmanlar birlikte yer almalarına karşın farklı düzlemlerde fonksiyon görürler.

İd, zevk temelli bir istekler ve aşırı ısrarcı temel enerjinin çıkış noktasıdır. Temel ve en ilkel benliktir. Ana kaynağı cinsellik, açlık gibi ihtiyaçların en bencilce doyurulmasıdır.

Ego ise "id"in bu isteklerini gerçeklikle karşılayan kısımdır. Çeşitli savunma mekanizmaları ile "id"i dengeler. İd ve süperego arasındaki dengeleyici unsurdur. Temel görevi kişisel güvenlik sağlamak ve "id"in bazı isteklerine izin vermektir. Freud ilerki yıllarda gerçekliği test etmek, savunma, bilgi sentezi ve zeka fonksiyonları ile hafızayı bu merkeze bağlamıştır.

Süperego, baba figürünün ve kültürel adetlerin içselleştirilmiş bir sembolüdür. "İd"in ihtiyaç ve talepleriyle çatışma halindedir. "İd"ye karşı saldırgandır. Tabuları ayakta tutar. Oidipus kompleksinin çözümü için baba figürünün içselleştirilmesidir.

Daha Metrobüs Sapığı Bulunamadan Yenisi Çıktı

Daha Metrobüs Sapığı Bulunamadan Yenisi Çıktı

İstanbul'daki metrobüsleri kendisine hedef seçen sapık, oturan veya ayaktaki yolcuların yanlarına gidip cinsel tacizde bulunuyordu. Bu anları da kamerayla kayıt altına alan sapığın sosyal medya hesabı üzerinden bu görüntüleri yayınladığı tespit edilmişti. 

İlgili içeriğe buradan ulaşabilirsiniz: Metrobüs Sapığı Şahin Fordcu ve Twitter Hesabını Şikayet Ediyoruz

Söz konusu sapık Şahin Fordcu'nun henüz yakalandığı haberi gelmedi, hakkında soruşturma başlatıldı mı orası da muamma.

Güncelleme: Whatsapp Üzerinden Taciz Eden İbrahim Poyraz Yakalandı

Güncelleme: Whatsapp Üzerinden Taciz Eden İbrahim Poyraz Yakalandı

Şanlıurfa'da yaşayan pedofil İbrahim Poyraz 10 yaşındaki bir kız çocuğunu whatsapp üzerinden taciz etmişti. Sosyal medyada büyük tepki çeken olayda emniyet ihbar üzerine İbrahim Poyraz'ı yakaladı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları