Uzun süre sonra kayıp iPhone 4 Amerika'daki gölde bulundu ve üstelik çalıştı!

Her ne kadar günümüzde pek çok telefonda suya karşı dayanıklılık özelliği olsa da, genellikle bu konuda garanti verilmiyor ve her halükarda su temasından korunulması tavsiye ediliyor. Üstelik eski nesil cep telefonları bu konuda daha hassas.

Suya karşı daha 'şanslı' olarak kabul edilebilecek bir adamın hikayesini ise Buzzfeed gündeme getirdi ve Amerika'nın Pensilvanya şehrinde yaşayan Michael Guntrum'un iPhone 4 markalı telefonu suyun altından çıkmayı başardı. Michael Guntrum, 2015 yılının Mart ayında buz tutmuş Kyle Gölü'nde balık tutuyordu ve o sırada telefonu kayarak göle düştü.

Hikâye burada bitmedi ve geride bıraktığımız Ekim ayında da Daniel Kalgren adlı bir kişi göl etrafında yürürken, metal detektörü sayesinde OtterBox kılıflı bir iPhone 4'e denk geldi. Ardından telefonu temizledi, şarja taktı ve aradan geçen 2 günün ardından telefon çalıştı!

Guntrum'un iPhone 4'ünü bulan Daniel Kalgren, yaptığı açıklamada 'O gün bulduğum tek şey o telefon oldu. Numarasına ulaştım ve telefonun bende olduğunu biliyor, ona geri yollayacağım' ifadelerini kullandı.

Michael Guntrum, ilk başta telefonun kendisine ait olduğuna inanmasa da, telefonun duvar kağıdını görünce tanıdı. Guntrum yaptığı açıklamada bulunan iPhone 4'e ihtiyacı olmadığını ama telefonu annesine vereceğini söyledi.

Sonuç olarak hem Apple, hem de OtterBox işbirliğiyle bir senenin ardından bile iPhone 4'ün buz tutmuş bir gölde hayatta kalabileceğini görmüş olduk. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları