Dopamin bizi mutlu etmek için çalışan en önemli hormonlardan biridir. Bu hormonun seviyesi düştüğünde otomatik olarak üzgün ve stres altında hissediyoruz.İşte dopamin seviyesini yükseltmenin yolları.

1. Egzersiz

Egzersiz

Fiziksel olarak aktif olmak vücudunuzdaki serotonin,  dapomin ve endorfini yükseltir. Düzenli olarak spor yapmak sizi stresten uzak tutacaktır.

2. Vücudunuzun yenilenmesine yardımcı olun

Vücudunuzun yenilenmesine yardımcı olun

Vücudunuzdaki ve bakterilerin ve virüslerin çoğalması dapomin seviyesini düşürecektir. Öyleyse detoks uygulayarak vücudunuzun yenilenmesine yardımcı olun.

3. Bağımlılıklardan kaçının.

Bağımlılıklardan kaçının.

Alkol, sigara, kahve , alışveriş veya madde bağımlılığı sadece anlık tatmin olma duygusu sağlar. Bu tip alışkanlıklar hiçbir zaman kalıcı bir çözüm değildir.

4. Müzik dinleyin!

Müzik dinleyin!

Modunuzu yükseltecek en önemli şeylerden biri de en sevdiğiniz şarkıları dinlemek. Birkaç dakika da olsa favori müziklerinizi dinlemek sizi daha pozitif düşünmeye yöneltecektir.

5. Arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirin

Arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirin

Dapomin hormonunu yükseltmenin en kolay yollarından biri de arkadaşlarınızla sohbet etmek ve vakit geçirmek. Doğanız gereği içe dönük bir insan olsanız da sevdiklerinizle birlikte olmak size iyi gelecektir.

6. Yaratıcı olun!

Yaratıcı olun!

Yaratıcı düşünceler vücudunuzdaki dapomin seviyesinin yükselmesine yardımcı olur. Yetenekli bir sanatçı olmanıza gerek yok sadece yaratıcı olmayı deneyin!

7. Meditasyon yapın

Meditasyon yapın

Fiziksel aktivitelerin yanı sıra meditasyon da dapomin seviyenizi yükseltecek bir yöntemdir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları