Doğa, görsel şovunu sarı renk üzerine işlerken biz de bu muazzam canlıları sizler için seçtik.

MAVİ-SARI ARA(ARA ARARAUNA)

MAVİ-SARI ARA(ARA ARARAUNA)

Mavi-Sarı ara,Panama,Brezilya,Bolivya,Paraguay ve Trinidad’da tropikal yağmur ormanında yaşar.Ancak Trinidad’da tehlikede ki türlerdendir.

ZEBRASOMA FLAVESCENS

ZEBRASOMA FLAVESCENS

Zebrasoma flavescens adlı bu parlak sarı balıklar kıyı göllerinde ve resiflerde yaşarlar. En çok Hawaii civarındaki denizlerde görülürler.

AMERİKAN SAKA KUŞU

AMERİKAN SAKA KUŞU

İlkbahar ve yaz mevsiminde parlak sarı bir renge bürünen Amerikan saka kuşunun erkekleri kışın kahverengiye döner. Ayrıca bu kuşların çok hoş bir ötüşü vardır.

NERGİS

NERGİS

Nergis de diğer çiçekler gibi efsanevi bir hikayesi olan; hikayesi kadar kokusuyla da büyüleyen bir çiçek; aşk çiçeği. Ayrıca Nergis baharın gelişini müjdeleyen, yılın ilk açan çiçekleri arasındadır. Galler’in milli sembolüdür.

SARI ÖTLEĞEN

SARI ÖTLEĞEN

Prens Edward Adası'ndaki vahşi yaşam alanında gözlemlenmiş bir erkek sarı ötleğen.

AYÇİCEKLERİ

AYÇİCEKLERİ

İri sarı çiçekleriyle ayçiçekleri göz alabildiğine büyük tarlalarda genellikle yağı için yetiştirilir. Çekirdekleri B ve D vitaminleri bakımından zengindir.

LEOTİA LUBRİCA

LEOTİA LUBRİCA

Latince adı Leotia lubrica olan bu mantarlara Avrupa ve Kuzey Amerika’da rastlanıyor.

GAİLLA

GAİLLA

Gaillar çok dirençli,otsu ,çiçeklerini kopardıkça daha fazla açan bir çiçek.Kışın yapraklarını tamamen döküyor ama baharda tekrar açıyor.

ALTIN OTU

ALTIN OTU

Adını altın sarısı renginden alan ve ülkemizin neredeyse her yerinde kendiliğinden yetişen altın otu altın otu bitkisinin pek çok yararı olduğu söylenmekte.

FULYA ÇİCEĞİ

FULYA ÇİCEĞİ

Fulya çiçekleri ilk baharda çok gelişmiş,oldukça büyük sarı çiçekleri ile kırları süsler,bahçelerde de süs bitkisi olarak yetiştirilebilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları