Günümüzde akıllı telefonlarla birlikte fotoğraf çekmek de çok kolay bir hale geldi ve poz vermek neredeyse günümüzün ayrılmaz bir parçası oldu. İşte fotoğraflarda daha iyi çıkmanızı sağlayacak 9 profesyonel tavsiye.

1. Alçak açılı fotoğraflardan kaçının

Alçak açılı fotoğraflardan kaçının

Alçak bir açıdan çekilmiş fotoğraflar sizi daha kilolu gösterir. Göz seviyesinde fotoğraflar çekmek her zaman daha iyidir.

2. Yüksekten çekimlerden kaçının

Yüksekten çekimlerden kaçının

Yüksekten çekilmiş fotoğraflar kafanızın vücudunuzdan büyük gözükmesine yol açar ve orantısız bir görüntü oluşturur. Ama yine de daha tatlı bir bakış ve görüntü için bunu riske atabilirsiniz.

3. Hangi açıdan daha iyi göründüğünüzü belirleyin

Hangi açıdan daha iyi göründüğünüzü belirleyin

Neredeyse herkesin yüzü asimetriktir. Bu yüzden hangi açıdan daha iyi gözüktüğünüzü bilmek fotoğraf çekimleri için önemlidir.

4. Dudaklarınızı büzmeyin

 Dudaklarınızı büzmeyin

Eğer dudaklarınızın daha çekici gözükmesini istiyorsanız doğru bir açı yakalayın ve çenenizi biraz dışarı çıkararak poz verin.

5. Gözlerinizi hafifçe kısın

Gözlerinizi hafifçe kısın

Gözlerinizi tamamen açmak ve kaşlarınızı kaldırmak size şaşkın bir ifade katacaktır bunun olmaması için gözlerinizi hafifçe kısarak daha anlamlı bir bakış sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda daha özgüvenli gözükebilirsiniz.

6. Kaşlarınızı çatmamaya çalışın

Kaşlarınızı çatmamaya çalışın

Kaşlarınızı çatmak korkutucu bir ifade oluşturmakla birlikte burnunuzu da olduğundan daha uzun gösterir! 

7. Başınızı dik tutun

Başınızı dik tutun

 Yan profilden çekim yaparken başınızı dik tutun, böylece daha etkileyici bir izlenim verirsiniz. Ayrıca boynunuz ve çeneniz daha ince gözükür.

8. Dudaklarınızı şişirmeyin

Dudaklarınızı şişirmeyin

Fotoğraflarda öpücük atmak yerine daha samimi ve çekici bir görüntü için dudaklarınızı hafifçe öne çıkarmanız daha iyi olacaktır.

9. Hafif bir gülücük

Hafif bir gülücük

Yüzünüze hafif ve içten bir gülücük kondurmak sizi daha çekici gösterecektir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları