Şimdiye kadar denemediyseniz lezzetli karışımlar ile hazırlanmış bu kokteylleri mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Piña Colada, Porto Riko

Piña Colada, Porto Riko

Pina Colada dünyaca ünlü ve çok sevilen bir içki kokteylidir. Bileşenleri ise rom tabanlı, hindistan cevizi yağı ve ananas suyu karıştırılarak yapılan ve soğuk içilen bir içki türüdür. Özellikle Orta ve Latin Amerika ülkelerinde popüler bir içkidir.

Caipirinha, Brezilya

Caipirinha, Brezilya

Caipirinha misket limonu, esmer şeker, cachaça ve kırılmış buz ile yapılan Brezilya kökenli alkollü bir içecektir. İçkinin kendine özgü Güney Amerika'da üretilen özel dizaynlı bardakları vardır fakat ülkemizde genelde çok benzediği için köşeli su bardağı ile servis yapılır.

Mai-Tai, Polinezya

Mai-Tai, Polinezya

Ülkemizde fazla tanınmayan ama içimi ve lezzeti ile gözde kokteyller arasına rahatça girebilecek Mai Tai'nin uzun bir malzeme listesi var.Küp buz,1 ölçek Black Rom,1 ölçü Rom,1 ölçü kayısı brendisi,1/2 ölçü portakal suyu,1 çay kaşığı limon suyu gibi birçok farklı tadı içinde barındırıyor. Mai Tai,hafif görünümlü bir içki olmasına rağmen,çok hızlı kana karıştığı için alkolün etkisi fazla görülür.

Margarita, Meksika

Margarita, Meksika

Meksika'dan tüm dünyaya yayılan bir kokteyldir. İnsanların çok sevdiği bir lezzet içkisidir. Tekila, portakal likörü, yeşil limon suyu ve bol buzdan oluşuyor kokteylimiz.

Cape Codder , Kanada

Cape Codder , Kanada

Kanada'nın votkası ve yaban mersinin muhteşem birleşimi.Meyveli kokteyller arasında bu yaz en popüler olacaklar arasında.

Mojito, Küba

Mojito, Küba

Ünlü İngiliz korsan Richard Derek kendi ürettiği romun içine laym(yeşil limon9 biraz şeker ve nane yaprakları ekliyor. Böylelikle uzun denizlerde güç veren sağlıklı bir kokteyl yapmış oluyordu. Korsanlık yaptığı Küba sahillerinde oldukça seviliyor ve insanlar arasında yayılmaya başlıyor.

Limencello , İtalya

Limencello , İtalya

Güney İtalya’da bolca limon çıktığı için,oradaki çiftçiler limonu,içkinin içine rendelemiş,biraz şeker ilave etmiş ve Limencello içkisini dünyaya tanıtmıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları