Aşağıda sıralamış olduğumuz halılar dünyanın en pahalı halıları olarak bilinmekte ve eğer böyle bir halınız var ise yere sermek yerine duvara asmanız gerekebilir.

Portuguese Armorial

Portuguese Armorial

Bir çok ayrıntı ile işlenmiş Portuguese Armorial'ın değeri tam $80,500.

Mohtashem Kashan

Mohtashem Kashan

Yüksek kalitede dokuma sayısı ve kaliteli işçiliğin birleşmesiyle meydana gelmiş bu halı, $92,500'lık fiyatı ile görenleri şaşırtıyor.İran'da işlenmiş olan bu halı Muhteşem Keşan olarak dilimize daha tanıdık gelebilir.

Ziegler Mahal

Ziegler Mahal

Kilim desenli en pahalı halı olarak bilinen bir başka İran halısı Ziegler Mahal açık arttırma sonucu $98,500'a alıcı buldu.

Isfahan

Isfahan

Bu halı çarpıcı renkler ve ayrıntılı bir desen tasarımı ile yüksek dekoratif değere sahiptir.Halının değeri $116.500 olarak bilinmekte.

Ushak Rug

Ushak Rug

Biraz yıpranmış olabilir fakat bu yıpranma onun yıllara meydan okuduğu anlamına geliyor ve değerini tam $158.000 yapıyor.

Ziegler Mahal

Ziegler Mahal

Yine bir Ziegler Mahal halısı olan 2. halı listenin en değerli üçüncü halısı diyebiliriz.Değeri yaklaşık $170.000.

Ziegler Mahal

Ziegler Mahal

Bir başka İran halısı olan bu listenin en zengin halı tasarımına sahip Ziegler Mahal ikinci sırayı da işgal etmiş durumda.Bu Ziegler halısının değeri ise $182,500

Silk Isfahan Rug

Silk Isfahan Rug

Sonunda geldik dünyanın en pahalı halısına. Pers imparatorluğundan kalma bu İran ipek halısı $4,450,000'lık fiyatı ile dünyanın açık ara en pahalı halısı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları