Yeni bir insanla tanıştığımızda onunla ilgili ilk izlenimimizin oluşması sadece 7 saniyeyi alır.İşte ilk izlenimde pozitif gözükmeniz için tavsiyeler.

1. Gözlerinizi konuşturun

Gözlerinizi konuşturun

Göz kontağı kurmak dünyanın her yerinde etkileyici bir izlenim bırakmanın en önemli yoludur.İlk defa tanıştığınız bir insanın gözlerine bakarak konuşmak -korkutucu olmamaya çalışarak- sizin hakkınızda daha pozitif düşünmesini sağlar.

2. Gülümseyin ve dünya da size gülümsesin

Gülümseyin ve dünya da size gülümsesin

Yeni bir insanla tanışırken yüzünüze samimi bir gülücük takmak karşınızdaki insana sizin hakkınızda iyi sinyaller verecektir.

3. Basit ama etkili: Merhaba!

Basit ama etkili: Merhaba!

En kolay - ve her zaman küçümsenen- yollardan biri de merhaba demektir. Her hangi bir konuyla konuşmaya başlamaktansa basitçe merhaba demeyi seçin, bu daha samimi bir izlenim yaratacaktır.

4. Açık sözlülük

Açık sözlülük

7 saniyede bir çok sinyal gönderilebilir.Rahat bir vücut diliyle davranın ve kollarınızı bağlamadan konuşun. 

5. Önemli olan açı

Önemli olan açı

Vücut dili ilk izlenimle ilgili çok önemli bir nokta. Tanıştığınız insana doğru bir yaklaşım sergilemek de önemli. Konuştuğunuz kişi ortamdaki tek insanmış gibi davranın ve dikkatinizi ona yöneltin.

6. Pozitif olun

Pozitif olun

İnsanlar genellikle hayatlarına pozitif insanları almayı tercih ederler. Bu yüzden ilk izleniminizde konulara pozitif yaklaşmak önemli.

7. Tek konu siz değilsiniz, unutmayın

Tek konu siz değilsiniz, unutmayın

Gergin olduğumuzda yaptığımız en büyük hata sürekli kendimizden bahsetmektir.Ancak karşıdakini etkilemek istiyorsak ona odaklanıp sorular sormalı ve dikkatlice dinlemeliyiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları