Bebek pudrasının sadece bebekler için olduğunu düşünenlerden misiniz? Öyleyse çok şey kaçırıyorsunuz! Sizler için bebek pudrasının aklınıza gelmeyecek faydalı kullanımlarını derledik.

1. Kirpiklerinize hacim katar.

Kirpiklerinize hacim katar.

Kirpiklerinize bir kat maskara sürdükten sonra kulak çöpü kullanarak biraz pudra ekleyin ardından bir kat maskara daha sürün. Bu sayede kirpikleriniz daha uzun ve hacimli görünür.

2. Kolyelerinizi kolayca çözmenizi sağlar.

Kolyelerinizi kolayca çözmenizi sağlar.

Kolyenizin düğüm olmuş veya karışmış kısmına biraz pudra dökün, oluşan düğümü nazikçe gevşetin ve kolayca çözün!

3. Kuru şampuan olarak kullanılır.

Kuru şampuan olarak kullanılır.

Bu püf noktasını saçlarınız yağlı ve sönükken duş almaya vaktiniz olmadığında kullanabilirsiniz. Saç diplerinize biraz bebek pudrası dökün ve köklerine masaj yaparak dağıtın ve pudra görünmez hale gelene kadar tarayın. Bu sayede saçınızı her gün yıkamadan sağlıklı ve temiz görünmesini kolayca sağlayabilirsiniz.

4. Yağ lekelerine karşı etkilidir.

Yağ lekelerine karşı etkilidir.

İnatçı lekeleri kolaylıkla yok edebilmek için, lekeli olan kısmın hem iç yüzüne hem de yüzeyine pudra dökün.Lekeye hafifçe dokunarak yayın ve 1 saate yakın o şekilde bekletin. Yeteri kadar bekledikten sonra yıkayın ve sonucu gözlerinizle görün!

5. Ayaklarınızı ve terliklerinizi plaj kumundan temizlemek için kullanabilirsiniz.

Ayaklarınızı ve terliklerinizi plaj kumundan temizlemek için kullanabilirsiniz.

Sahilde ıslak ayaklarınıza yapışan kumlardan kurtulmak için de etkili bir çözüm pudra. Pudrayı kumun yapıştığı yerlere dökün.Pudra derinizdeki nemi alacaktır ve kumlar dökülecektir. Bu aynı zamanda plaj terlikleri veya ayakkabılarınız için de geçerlidir.

6. Daha ferah çarşaflar için.

Daha ferah çarşaflar için.

Bu ipucu sıcak yaz geceleri için birebir. Çarşaflarınızın arasına biraz pudra serpiştirin. Bu taze ve ferah aroma rahatça uyumanıza yardımcı olacaktır.

7. Deri giysilerinizi yeniymiş gibi göstermek için.

Deri giysilerinizi yeniymiş gibi göstermek için.

Tek yapmanız gereken deri kıyafetinizin yüzeyine biraz pudra dökmek ve ovalamak böylece yeniden yumuşak ve yeni gözükecektir.

8. Evcil hayvanınızın tüylerini güzelleştirmek için.

Evcil hayvanınızın tüylerini güzelleştirmek için.

Pudrayı evcil hayvanınızın tüyleri için kuru şampuan olarak kullanabilirsiniz. Köpeğinizin kürküne biraz pudra dökün ve nazikçe masaj yaparak yayın. Ancak gözlerine ve burnuna gelmemesine dikkat etmelisiniz.

9. Ağda seanslarınızı daha iyi bir hale getirmek için.

Ağda seanslarınızı daha iyi bir hale getirmek için.

Ağdayı süreceğiniz bölgeye önce biraz pudra sürün. Pudra ağdanın cildinize zarar vermesini önleyecektir ve ağdanın acısını azalacaktır.

10. Evcil hayvanlarınızın idrar kokusunu yok etmek için.

Evcil hayvanlarınızın idrar kokusunu yok etmek için.

Pudrayı ayrıca evcil hayvanınızın halınıza veya mobilyalarınıza bıraktığı idrar kokusu için de kullanabilirsiniz. Sadece  pudrayı idrarlı bölgeye dökün ve bir saat bekleyin ardından süpürge le vakumlayarak kokunun ve pudranın eşyalarınızdan gitmesini sağlayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları