Stil sahibi olmak için bir kursa gitmenize veya eğitim almanıza gerek yok. New York sokak modasına biraz göz atmanız yeterli.Tarzları o kadar özgün ki hayran kalmaktan kendinizi alamayacaksınız.

1. Giyecek hiçbir şeyiniz yoksa siyah giyin.

Giyecek hiçbir şeyiniz yoksa siyah giyin.

Baştan aşağı siyah giyinmek kadınların en kolay moda hilesi. Siyah hiçbir zaman demode olmaz ve kombinlemesi de kolaydır. Siyah deri bir ceketle oluşturacağınız kombin sizi her zaman stil sahibi biri olarak gösterecektir.

2. Önemli olan kıyafetlerinizin fiyatı değil, kombininizdir.

Önemli olan kıyafetlerinizin fiyatı değil, kombininizdir.

New York lukadınlar çok pahalı bir çantayla oldukça ucuz bir paltoyu kombinleyebiliyorlar ve oldukça şık görünüyorlar. Yani önemli olan kıyafetlerinizin fiyatı değil onları nasıl kombin ettiğinizdir.

3. El çantaları çok önemli

El çantaları çok önemli

New York da stili göstermenin en önemli yolu çantadır. Aynı şekilde çantanın da fiyatı önemli değil, ister milyon dolarlara mal olsun isterse çok ucuza. Önemli olan tarzınızı yansıtması.

4. Tüm mevsimlerin aksesuarı gözlükler

Tüm mevsimlerin aksesuarı gözlükler

Gündüz veya gece, yağmurlu veya güneşli fark etmez her zaman güneş gözlüğü takın. Çünkü onlar her şartta sizi mükemmel göstermek için varlar!

5. Eksik bir şey varsa renkle tamamlayın

Eksik bir şey varsa renkle tamamlayın

Örneğin renkli bir çantayı simsiyah bir kombine ekleyerek ren katabilirsiniz. Herkesin sizin ve stilinizin farkına varacağı kesin.

6. Tarzları harmanlayın

Tarzları harmanlayın

Örneğin çok şık bir elbisenin altına uygun bir spor ayakkabı giyerek daha farklı bir tarz yaratabilecektir. Değişik şeyler deneyin sonuca şaşıracaksınız!

7. Vintage kıyafetler en iyi dostunuz

Vintage kıyafetler en iyi dostunuz

Alışılmadık retro bir görüntü sizidiğerlerinden ayıracak  ve fark edilmenizi sağlayacaktır. Kısa topuklu ayakkabılar ve alışılmadık vintage aksesuarlarla fark yaratacaksınız!

8. Farklı bedenleri deneyin

Farklı bedenleri deneyin

Farklı bedenlerdeki ve şekillerdeki kıyafetleri birlikte kullanmayı deneyin. Üzerinize üç beden büyük bir ceket veya vücudunuzu saran bir t-shirt olabilir. Her halükarda müthiş gözükeceksiniz.

9. Sıra saçınıza ve makyajınıza geldiğinde en iyisi doğallık

Sıra saçınıza ve makyajınıza geldiğinde en iyisi doğallık

Çok fazla makyajla veya yapılı bir saçla stilinizi riske atmaya değmez. Bunun yerine hafif bir nemlendirici  ve doğal bir at kuyruğu deneyin.

10. Kendinize ve stilinize olan güveniniz en önemlisi

Kendinize ve stilinize olan güveniniz en önemlisi

New york lulardan öğreneceğimiz bir şey varsa o da nasıl kendilerinden bu kadar emin gözüktükleridir. Cevap çok basit; etraftakilerin ne düşündüğünü önemsemeyerek. Dalgalarınız sönük mü gözüküyor? Bırakın gözüksün.. 2 metre boyunda mısınız? Hala topuklu ayakkabı giyebilirsiniz!Bu şekilde daha güzel ve kendinizden emin gözükeceksiniz!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları