Gül vermek istediğiniz veya yollamak istediğiniz zaman, renkleri ile karşınızdaki insana bir mesaj iletmek isteyebilirsiniz.

1. Kırmızı Gül

1. Kırmızı Gül

Belirli günler için onları çok anlamlı kılan her rengin özel bir anlama sahip olduğunu biliyor muydunuz? Sevgililer günü geldiğinde kırmızı güller tükenir. Neden bunu merak eden yoktur? Tükenir çünkü kırmızı aşkın sevginin rengidir. Eğer partneriniz size kırmızı gül alıyorsa bunun klişe olduğunu düşünmeyin bu size olan sevgisinin göstergesidir

2. Sarı Gül

2. Sarı Gül

Güneşli çiçek açan dolu bir vazo ile kim şenlenmez ki. Sarı güller dostluğun sembolüdür ve hayatınıza güneş gibi ışık saçar. İlginçtir ki Victoria döneminde sarı gül kıskançlık anlamına geliyormuş.

3. Mor / Lila Gül

3. Mor / Lila Gül

Kırmızı gül sevgi ve aşkı anlatmasına rağmen mor/lila gülde de çok özel bir şey var. İlk görüşte aş anlamına gelir. Kırmızı güle alternatif olarak mükemmel bir seçenektir.

4. Pembe Gül

4. Pembe Gül

Genellikle pembe güller kadınlık, zerafet ve kibarlığı sembolize ederken soluk pembe tonları ise mutluluk ve hayranlığı ifade eder. Koyu pembe ise takdir ve şükranı ifade eder.

5. Turuncu Gül

5. Turuncu Gül

Turuncu güllerde sıcak ve canlı bir şeyler vardır. Bunlar ateşin, coşkunun temsilcisidir. Turuncu güller cazibe ve hayranlığı ifade etmek için ideal bir seçimdir. Turuncu güllerin heyecan ve tutku mesajı verdiği gerçeği kaçınılmazdır.

6. Beyaz Gül

6. Beyaz Gül

Bembeyaz güller “gelin gülü” diye adlandırılır ve düğün ile çok yakından alakalıdır. Masumluk ve saflığı simgeleyen beyaz gül aynı zamanda tevazuyu temsil eder. Aynı zamanda beyaz gül saygının, doğrunun ve sadakatin simgesidir. Bunlar temel gül renkleri ve anlamları. Eminim ki farklı anlamlara sahip farklı renkler de vardır ya da burda yazılan renklerin farklı pek çok anlamı olabilir

Bonus: Güllerin Rengi Hakkında Güzel Bir Video

Videoda altyazıyı Türkçe olarak seçmeyi unutmayın :)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları